KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Keramikskiss 4355029
nr 435 5029
Keramikskiss
original, Ewald Dahlskog (1884-1950) för Bobergs Fajansfabrik Gefle, Sverige 1930-tal, blyerts akvarell på skisspapper, vas med blåtonad sida, 59 x 46 cm
måndag 6 november 2006
Keramikskiss
nr 435 5029
Keramikskiss
måndag 6 november 2006 |